Üdv minden régijáték-rajongónak, megint itt van 2in1 rovatunk, a Checkpoint Mini, ami cikk és podcast is, attól függően, ki hogyan fogyasztja. Szokás szerint a lejátszó után egy cikkecske is jön a játékról azok kedvéért, akiknek a podcastes formátum annyira nem jön be, de pár bekezdést bármikor elolvasnak. És továbbra is nagyon nagy köszönet mindenkinek, aki támogatta Patreon-kampányunkat! (Támogatóink listáját lásd a poszt végén.)
A mostani játékot megint Grath javasolta, és megint pofára esett vele, mert ahogy Konfucius mondá, a korai 3D nem öregszik szépen. Teszteltünk már itt LithTech motoros játékot, ami tetszett nekünk - de a legelső LithTech motoros cucc, a Shogo: Mobile Armor Division nem állta ki az idő próbáját. Ha kíváncsi vagy élményeinkre és a toplistán szereplő játékok indoklására, irány a podcast, embed lent, letöltőlink a nyilacska alatt >>illetve itt<<, RSS feed itt, iTunes-oldal itt, Soundcloud-oldal itt. Ha viszont csak olvasnál egy posztot a játékról és gyorsan átfutnád a toplistáinkat, scrollozz a lejátszó utánra (bár teljes élményt a podcast ad).
A LithTech motort és így a Shogót a Monolith fejlesztette, amiről beszéltünk már, amikor a Bloodot vagy a Tron 2.0-át veséztük ki, ezért most csak röviden: 1994-ben alapított amerikai stúdió, egyik kulcsembere az azóta gémercelebbé előlépett Jace Hall volt, a LithTech motorral próbáltak egész vállalható fps-eket összehozni, aztán 2004 környékén a Warner megvette őket, azóta a F.E.A.R.-eket és a Condemnedeket köszönhettük nekik, illetve 2014-ben a Middle-earth: Shadow of Mordort, aminek idén jött ugye a folytatása, a Middle-earth: Shadow of War.
A Shogo az új játékmotor első darabja volt, és 1998 közepén egész meggyőző tudott lenni. A LithTech gyorsnak és stabilnak tűnt, a játék óriásrobotos animékből építő története pedig kellően egyedi volt. Egy óriási probléma azonban akadt: két hónappal a premier után megjelent a Half-Life, és mellette a Shogo egy rút kiskacsa lett. Mondanom sem kell, hogy 2017-re ez az érzés csak erősödött: ma már nagyon rondának tűnik a játék, ráadásul nem indul szerencsésen, sokat kell tötymörögni benne, mire végre óriásrobotokkal zúzhatunk. És hát azok a játékmotorral készült átvezető jelenetek... te jó isten.
A sztori a Gundamhez hasonló japán mehcás sorozatokból merít, vagyis humanoid robotokat (itt Mobil Combar Armor, MCA a nevük) irányítanak benne emberek, akik ezzel párhuzamosan egy brazil szappanoperát megszégyenítő kapcsolati hálóban vergődnek. Szerelmi háromszög, intrikák, családi drámák egy robotos háborúban - ez a Shogo.környezete. A játékmenet pedig oldschool fps, de ma már kevésbé élvezhető, mint akár a Blood, a Monolith korábbi játéka. Nagyon próbáltuk ezt is szeretni, de nem sikerült.
Aki ma kipróbálná a Shogót, az egyrészt készüljön fel a bántóan szögletes arcokra (döbbenetes, hogy pár évvel később a Tron 2.0-ra mennyit fejlődött a LithTech, és mennyire élvezhetőbb az a játék), másrészt készüljön fel rengeteg hekkelésre (barkácsmegoldásokkal lehet működésre bírni a mai gépeken), harmadrészt látogasson el a GOG-ra, ahol 6 dollárért kapható a cucc.
Legközelebb reményeim szerint még a héten lesz évvégi Checkpoint Mini, aztán kis szünet a dömping után. Továbbra is válasszatok bennünket, és visszajelzések, észrevételek jöhetnek bátran (iTunes-ra is, mert akkor jobban észrevesz minket a drága), és azért is hálásak vagyunk, ha share-elitek a mostani adást (vagy valamelyik korábbit).
Ebből a posztból elérhető a teljes első évad, ebből a posztból pedig a teljes második évad.
A vendéges (nem mini) Checkpoint adásokat itt találod.
A harmadik évad korábbi Checkpoint Mini adásai:
- Checkpoint Mini #32: Cadillacs & Dinosaurs
- Checkpoint Mini #33: General Chaos
- Checkpoint Mini #34: Planescape: Torment
- Checkpoint Mini #35: Nitro Ball
- Checkpoint Mini #36: Oddworld: Abe's Oddysee
- Checkpoint Mini #37: TRON 2.0
- Checkpoint Mini #38: North & South
- Checkpoint Mini #39: Cannon Fodder
- Checkpoint Mini #40: Redneck Rampage
- Checkpoint Mini #41: No One Lives Forever
- Checkpoint Mini #42: LUFIS TAMADAS (Pooyan)
- Checkpoint Mini #43: The Lost Vikings
- Checkpoint Mini #44: Moonstone: A Hard Days Knight + TOPLISTA: A 10 legjobb véres játék
- Checkpoint Mini #45: The Chaos Engine
- Checkpoint Mini #46: Rise of Nations
- Checkpoint Mini #47: Ghostbusters + TOPLISTA: A 10 legjobb filmes témájú videojáték
- Checkpoint Mini #48: ActRaiser
- Checkpoint Mini #49: Ugh!
- Checkpoint Mini #50: The Incredible Machine + TOPLISTA: A 10 legjobb logikai játék
- Checkpoint Mini #51: Prehistorik 1-2
- Checkpoint Mini #52: Star Wars: Republic Commando
- Checkpoint Mini #53: Lion King + TOPLISTA: A 10 legjobb platformjáték
- Checkpoint Mini #54: Epic
- Checkpoint Mini #55: A Capcom verekedős D&D-játékai
- Checkpoint Mini #56: Az Eye of the Beholder sorozat + TOPLISTA: A 10 legjobb második rész
- Checkpoint Mini #57: Seesaw és Gun Dogs
- Checkpoint Mini #58: A Simon the Sorcerer sorozat (vendég: Szűcs Gyula)
- Checkpoint Mini #59: Jade Empire + TOPLISTA: A 10 legjobb J-betűs játék
- Checkpoint Mini #60: Majesty
Ezek pedig vendégszerepléseink A hiányzó darab podcastben és a Fun With Geeks YouTube-csatornán, illetve Stöki évekkel ezelőtti vendégeskedése a Konnektor podcastben.
A poszt végén pedig következzen Patreon-támogatóink avatár- és névsora:
További támogatóink:
Kiss András, Kúthy Előd, Molnár Zsolt, Hollósi Dániel, Stang Szabolcs, Barny, Mozoka, Nagy Gyula, Győri Ferenc, A Konnektor csapata, Kalázdi Tamás, Pató Lőrinc, Gortva Gergely, Szigeti Gábor, Zila, tomtech, jurgen_habermas, RZP, waces, crippler, Szauer Tibor, ricsi, abeddon, Valis142, Varga Bálint Bánk, SViktor, Balog Tamás, Koppn, csee, TheLastNinja, GLiSKARD, Ninju, Sándor Tamás, Jezernyiczky Tamás, gilicze, ezven, Bajka Zoltán, Szabó Zoltán, Rudymester, kisakos, Varga Balázs, Smiley, Wraith, Huszti András, Invi, Coeris, Velicsek István Gusztáv, SzLacc, Tutu, Zelenák Zoltán, Glad, Steveboy, HuSkizo, Müller Niki, Tresó Ottó, bigwhite, aboy, Sinus, bordiii, Gabesz, Nagyi, Fanyuvo, Élményborz, Edvárd, ArcadeMacho, Hájas Ákos, Bojki, Rokborn, Lottsie, Szőke Attila, Gabe
(Ha nem látod a listában a nevedet, pedig támogattál vagy ha valami változtatást szeretnél, írj nekünk! Esetleg keress rá, nincs-e megválaszolatlan leveled tőlünk.)
Utolsó kommentek