Egyik első játékcsajunk volt Daphne a Dragon's Lairből, most jöjjön a párja, Kimberly a Space Ace-ből. A két játékot sok minden összeköti: mindkettő fejlesztését az a Don Bluth vezette, aki a Disney-nél volt animátor (később pedig olyan animációs filmeket készített, mint a Titan A.E.), mindkét játék a rövid életű lézerdiszk-forradalom gyermeke (játéktermi gépként a Dragon's Lair 1983-ban, a Space Ace egy évvel később jelent meg), és mindkettőt inkább interaktív rajzfilmnek kellene nevezni, mint játéknak.
A játékmenet ugyanis elég kötött volt: a rajzfilm jeleneteibe a játékos csak egy-egy jó időben elkövetett joystickmozdulattal vagy gombnyomással szólhatott bele, egyébként a film ment a maga útján (illetve hamar véget ért, ha a játékos rosszul avatkozott közbe). CoVboy annak idején frappánsan összefoglalta ezt a műfajt: „szuperzene, hipergrafika, nothingjáték”.
Mert a látvány, az csodálatos volt: abban a korban, amikor még csak ismerkedtünk a Commodore 64-gyel meg a ZX Spectrummal, a Disney-rajzfilm minőségű grafika sokakat vonzott a játéktermekbe. És persze a női karakterek is megmaradtak az emlékezetben. Daphne a megmentésre váró hercegnő szerepét kapta, de a Space Ace Kimberlyje már talpraesettebb nő volt, aki maga is részt vett az akciókban. Az öltözéke is praktikusabb volt, mint Daphne nagyestélyije, de persze Bluthék ugyanúgy dögösnek rajzolták meg, valahogy mindig kivillant a bugyija.
Sőt, amikor egy Space Ace-fanatikus kitalálta, hogy rajongói folytatást készít a játékhoz, Kimberlyt választotta főszereplőnek. A Space Ace 2 – Kimberly's Quest első animációi 2004 körül kerültek az internetre, de a tervezett játék nem volt túl jó: az új animációk elég darabosak voltak, nem csoda, hogy Bluth szépen megkérte a rajongót, hogy ne folytassa, amit elkezdett. A játékhoz egyébként volt hivatalos második rész is Amigára és pc-re, Borf's Revenge címmel készült el még a kilencvenes évek elején.
Nem volt olcsó ezeknek a játékoknak a fejlesztése, ezért Bluthék ott spóroltak, ahol tudtak, és ez a Space Ace-re is igaz. Kimberly hangja például Lorna Cook volt, az egyik animátor, aki később olyan rajzfilmeken dolgozott, mint az Oroszlánkirály vagy a Madagaszkár. Róla is találtok egy 1986-os képet a lenti galériában, és persze még többet Kimberlyről, screenshotokat és rajongói rajzokat (közös kép is van Daphneval) vegyesen.
Utolsó kommentek