Március elsején indul Kínában az a figyelőprogram, aminek keretében a szülők keményebben foghatják játékfüggő gyereküket. Az online addikció nagy probléma az országban, a kínai társadalomtudományi akadémia becslése szerint 33 millió játék- és netfüggő nagy az országban. Persze, kérdés, mi számít addikciónak, kicsit máshogy fest ez a szám, ha figyelembe vesszük, hogy a helyi közbiztonsági minisztérium ajánlása szerint a gyerekeknek nem szabadna heti két óránál többet játszaniuk és másfél dollárnál többet költeniük online játékokra.
A szülői figyelőprogram részeként az online játékvállalkozásokat arra kötelezik, hogy olyan szolgáltatást indítsanak, amivel a szülők monitorozhatják és esetleg le is tilthatják gyermekük játéktevékenységét. Az érintett cégeknek forródrótot is kell üzemeltetniük a szülők kedvéért, és támogatni őket annak érdekében, hogy a gyerekek nehogy nem nekik való játékokkal játsszanak.
Állítólag tavaly februárban már tesztelték a figyelőprogramot pár cégnél, és fényesen bevált. Ennek némileg ellentmond, hogy a China Dailynek egy 27 éves játékos úgy nyilatkozott, a gyerekek hamis személyikkal simán kijátsszák (érted, kijátsszák) a rendszert. Kína egyébként a durvább eszközöktől sem riad vissza, ha a játékaddikció visszaszorításáról van szó: a szülők elküldhetik a problémás gyerekeket leszoktató táborokba vagy klinikákra. Korábban elektrosokk is előfordult ilyen helyeken, amíg 2009 nyarán be nem tiltották. Alig pár nappal később viszont nagy port vert fel a 16 éves Deng Senshan – nyilván kiugró, de azért elég szörnyű – esete: a fiú az egyik leszoktató táborban nem futott elég gyorsan, ezért úgy megverték edzői, hogy belehalt sérüléseibe.
(via Kotaku)
Utolsó kommentek