Október általában jól ellátott hónap, mármint ha a játékmegjelenéseket nézzük, így nem is akkora botorság összeszedni pár olyan címet, aminek betöltésével méltó módon ünnepelhetjük a blog második szülinapját. Sokkal könnyebb dolgom lenne, ha maradunk annál, hogy október 4. a jeles dátum (az európai, észak-amerikai és japán megjelenéseket már nem választottam szét), hiszen akkor csak egy napot kellene végignyálaznom, de sebaj, legalább vezeklek picit azért, hogy hónapok óta csak olvasó vagyok errefelé magam is. Tehát.
Ha maradunk annál, hogy október négy a jeles dátum (ami egyben a Szputnyik 1 fellövéséről is híres, illetve - nem túl meglepő módon - ez az Állatok Világnapja is),akkor sincs baj, több játék is a torta alá kerülhet: 2002-ben a Hitman 2: Silent Assassin, 2004-ben pedig a Doom 3 (a Linux-port, de kicsire nem adunk) került a nagyközönség elé ezen a napon, persze néhány egyéb, jellemzően Nintendo DS-es (Castlevania: Dawn of Sorrow, 2005) és Game Boy Advance-os (Driver 2, 2002) programmal egyetemben.
Ha egy kicsit tovább tekergetjük a távcső gyűrűit, és a korábbi posztban egy tech-újságíróhoz méltó pontossággal megfogalmazott "hónap végét" nézzük, már jóval mélyebb a merítés. Mostanában derült ki, hogy folytatást kap, de 2009. október 30-án épp csak a polcokra került Európában a Borderlands első része - ebben speciel annyi tartalom van, hogy jövő keddig is bőven elszórakozhatunk vele fillérekért (van Steames meg boltos GOTY-változat is, mindkettő megéri), de szintén 2009 eme szép napjáig kellett várnunk a Tekken 6 eljövetelére. 2008-ban is nagy készültség volt: egyrészt a világ érezte, hogy már csak egy év, és indul a blog, másrészt épp aznap jött ki a Fallout 3, hogy tönkretegye / megújítsa a népszerű sorozat szép emlékeit, ráadásul innen már csak egy évet kell visszalépnünk az ígéretesen induló, de végül csúnya véget érő Hellgate Londonig.
Ha szigorúan vesszük a "hónap vége" kifejezést, még ennél is csábítóbb a felhozatal. A 2008-as Command & Conquer: Red Alert 3 például október 31-én jelent meg, de nekünk, magyaroknak inkább azért lehet emlékezetes, mert a játék bejelentésének világméretű marketingtervét annak idején a PC GURU címlapjának korai kiszivárgása döntötte romba. 1999-ben, békésebb időkben jött ki a Donkey Kong 64, viszont a kedves olvasók agyába valószínűleg inkább az 1996-os esztendő égett bele jobban: ez volt az a nap, amikor az ördög legsikeresebb tervének részeként megjelent a Heroes of Might&Magic II. (Kis személyes kitérő: két év késéssel ugyan, de a Heroes 2... khm... megvásárlásával egy időben jutott el hozzám az Offspring Smash című albuma, természetesen az is "bólogató zsiráfos", hologramos matricával ellátott kazettán, hogy máshogy. A lényeg, hogy a játékkal eltöltött számtalan óra alatt végig ez az album szólt, így - milyen érdekes az emberi agy - 15 évvel később is a lenti kép jelenik meg az agyamban, ha meghallom mondjuk a Not the One-t.)
E jeles nap szülötte továbbá a "minden idők legkirályabb játékzenéje" cím birtokosa, a The Neverhood, szintén 1996-ból, és az Abe a GoGo Oddworld: Abe's Oddysee című, sokszoros díjnyertes kaland is (ez utóbbi 2007-es én barom, naná, hogy 1997-es, köszi). A lista persze korántsem teljes. Nektek mit dob ki az agyatok, ha meghalljátok egy mondatban a "videojáték" és az "október vége" szavakat? (A gondolkodást segítendő beteszem a Triangle Square-t, az előbbi, Neverhooddal kapcsolatos állításom bizonyítékaként.)
Utolsó kommentek