Mert ha Lara Croft a női Indiana Jones, akkor Cate Archer minimum James Bond szexi kiadása. A No One Lives Forever játékok hősnője a háttértörténete szerint valaha betörő volt, de aztán pandúr lett belőle, a Unity nevű titkos szervezet első női ügynöke lett. A kémnő 2000-ben mutatkozott be a játékosoknak, és rögtön egy igen súlyos ügyet kellett megoldania: azt, hogy ki irtotta ki egy héten belül az Unity-ügynökök felét. Hosszas nyomozása Kelet-Németországtól Washingtonig vezetett tele lehetetlen akciókkal és Austin Powersbe illő ruhákkal - és persze a sztori a hatvanas években játszódott, szinte érezni lehetett Sean Connery arcszeszét. Ráadásul a NOLF (teljes címén The Operative: No One Lives Forever) nem csak Cate miatt volt igen príma játék, technikailag sem volt vele gond, az fps több szaklaptól is megkapta az év játéka címet. Cate az első részben még bájosan szögletes idomokkal parádézott a Lithtech motor akkori képességeinek köszönhetően (klikk a képekre az eredeti mérethez):
 |  |
 |  |
Aztán a folytatásban, a NOLF 2: A Spy In H.A.R.M.'s Way című 2002-es játékban a fejlesztő Monolith kicsit átfazonírozta a hölgyet, ami kimondottan jót tett neki. A bőrdzsekis Cate kevésbé volt karikatúraszerű, mint a narancssárga-fehér űrruhás cica, és az is kiderült, hogy a kémnő azon kevesek közé tartozik, akiknek jól áll a trapéznadrág.
Sajnos azonban ezután nem készült több NOLF játék, ami azért furcsa, mert a második rész is marha jó volt. A Monolith ezután Tron 2.0-t, Condemnedet meg F.E.A.R.-eket csinált (amik miatt mondjuk szintén nem kell szégyenkeznie), Cate Archer rajongói lassan tíz éve várnak egy újabb NOLF-ot, lehet hogy már hiába.
És a végére még pár kép Mitzi Martin színésznőről, akiről Cate Archert mintázták a Monolith grafikusai. Az IDDQD hivatalos, azonnali közlésre kiadott szakkommentárja a hölgyről: nyamm.
Utolsó kommentek