Neeem, nem a Larry 7 legendás CyberSniff 2000 rendszeréről lesz most szó, hanem a ScentScape nevű kütyüről, ami azt a nemes célt tűzte ki, hogy új szintre emeli a videojátékokban az immerziót, és lehetővé teszi, hogy virágillatot érezz, ha olyan játékkal játszol, amiben van virág.
A ScentScape-et egy magát nagyon is komolyan vevő bűzügyi vállalat, a Scent Sciences szagértői fejlesztették ki, az eszköz húsz mintából kever ki mindenféle illatokat igény szerint. A cucc patronokat fogyaszt, egy húszmintás patron nagyjából kétszáz óráig szaglik, de ez változhat attól függően, hogy mennyire tekeri fel a júzer a szagszabályozót. A ScentScape pc-vel és konzolokkal is működik, csak rá kell dugni egy usb portra, és már lehet is mélyeket szippantani a fenyőillatból, ha a Fable III-ban erdőbe tévedünk.
Illetve dehogy, hiszen egyelőre nem nagyon van olyan játék, ami kihasználná a kütyüt. Ezért a cég egyrészt ad egy szoftvert is a kütyühöz, amivel mindenki próbálgathatja otthon, milyen szagokat tud kikeverni (és a szagok "forráskódját" meg is lehet osztani másokkal), másrészt a Scent Sciences részt vesz a februári Games Developer Conference-en, minél több fejlesztőt próbál majd rávenni, hogy készülő játékaik támogassák a ScentScape-et. A cég akár külön szagpatronokat is fejleszt külön egy-egy játékhoz. A kütyü valamikor idén kerül boltokba, az áráról még nincs hír, de a cégnek van egy hasonló kütyüje videotartalmakhoz, azt 70 dollárért vesztegeti.
Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki nem jósol túl nagy jövőt ennek a furcsaságnak. A szagos tévé például már létező dolog, de kuriózum maradt, nem hódította meg a világot. Egyrészt azért, mert komoly korlátai vannak az illatok pontos kikeverésének, másrészt azért, mert vannak bukék, amik még koleszszobákban sem szívesen látott vendégek, nemhogy a nappaliban – és ez a játékoknál is így van. Ki akarna például állott tengerszagot érezni, miközben a Bioshockkal játszik vagy szippantani Donkey Kong banános szájszagából? (A Kinectimalsból áradó vadállati odorról nem is beszélve.)
(via Gizmag)
Utolsó kommentek