A fiatalabbaknak talán már nem mond sokat Richard Garriott neve, aki viszont nem pc-n kezdett játszani, fejből vágja, hogy Lord British meg hogy Ultima. A játékipar egyik legendás fejlesztője ő, egyben az egyetlen játékpiac-közeli ember, aki járt az űrben – 2008 végén ugyanis űrturistáskodott az ISS-en, ami nem meglepő annak fényében, hogy az apja űrhajós volt, szóval volt kitől örökölni az űrkütyük iránti szenvedélyét.
Garriott most annak örülhet, hogy a héten egy texasi bíróság 28 millió dollár kártérítést ítélt meg neki. A fejlesztő még tavaly májusban perelte be az NCsoftot, mert a cég 2009 februárjában leállította Garriott Tabula Rasa című online szerepjátékát. Nem volt sikeres játék, alig egy évet élt (2007 végén indult), szóval érthető üzleti döntés volt a leállítás. Garriott nem is ezért perelt, hanem azért, mert az NCsoft az ő nevében és aláírásával közzétett egy szívélyes hangú üzenetet, amiben elbúcsúzott a játékosoktól és bejelentette, hogy más utakat keresve önként távozik a cégtől. Garriott szerint azonban önkéntességről szó sem volt. Persze fogalmazásbeli finomságoknál többről van szó: amikor Garriott 2001-ben szerződést kötött a céggel, 2011-ig kapott részvényopciót, de az NCsoft kikötötte, hogy ha Garriott úgy dönt, elmegy a cégtől, a részvényopció 90 nap után megszűnik. Mivel a cég a hamis üzenet után úgy kezelte, hogy Garriott saját döntése volt a távozás (és Garriott többszöri megkeresésére sem voltak hajlandók megbeszélni vele a dolgot), az űrturista kénytelen volt eladni a részvényeit – a gazdasági válság közepén, amikor lópikulát nem kapott értük. A bíróság szerint ez a szakítás nemcsak ronda volt, de törvénytelen is, ezért ítélt 28 millás kártérítést Garriottnak, aki nagyon elégedett volt az ítélettel.
Hogy – az egyébként is elég gazdag – Garriott mire költi a pénzt, még nem tudni, de valószínű, hogy vagy valamilyen űrkutatási dologba vagy játékba fekteti. Esetleg épít egy házat a Holdon levő telkére (állítólag ilyenje is van, de egy holdon maradt régi szovjet holdjáró biztosan az övé, amióta egy árverésen rongyos 68 ezer dollárért megvette). Vagy felpörgeti új játékprojektjét, a Portalariumot, ami közösségi játékokra épül majd, de egyelőre nem mutatott sokat magából.
(via Kotaku)
Utolsó kommentek