Kész, a Wikipediára is felkerült a THQ szócikkéhez, hogy "Defunct: January 23, 2013", vagyis a nagy múltú kiadó tegnap megszűnt létezni. Írtunk már róla korábban, hogy milyen rossz üzletpolitika miatt mentek csődbe, és decemberben még úgy tűnt, hogy egyben eladják az egészet 60 millió dollárért a Clearlake Capital Group nevű befektetőcégnek.
Végül mégsem így lett, mert ez a megállapodás nem tetszett több dühös THQ-részvényesnek, akik közül néhányan bíróságra mentek, a bíróság pedig úgy ítélte, hogy a THQ és a CCG megegyezése kicsit simlis. Egyrészt túl gyorsan el akarták intézni a vételt, kizárva esetleges más licitálókat (nem véletlenül közvetlenül karácsony előtt jelentették be a csődöt, amikor már senki nem dolgozik), másrészt gyanús volt, hogy a CCG-vel kötött üzlet részeként a korábbi vezetőség maradt volna a helyén. Végül a 60 millió is kevésnek tűnt több befektetőnek, azt remélték, hogy külön-külön több pénzt kapnának a THQ darabjaiért.
És így is történt. A bíró a panaszos befektetők érdekét nézte, elutasította a CCG-vel tervezett dealt, ezért a THQ darabjait végül több tulajdonos hordta szét. A részleteket több szakportál megírta, a DDInvesting blog néhány összeget is kirakott Twitterre, ebből raktuk össze a lenti listát; mi, milyen céghez és mennyiért került.
Relic Entertainment, a Homeworld és a Company of Heroes fejlesztői – Sega (26 millió dollár)
Volition, a red Facion és a Saints Row sorozat fejlesztői – Koch Media (22,3 millió dollár)
THQ Montreal – Ubisoft (2,5 millió dollár)
South Park játékok joga – Ubisoft (3,2 millió dollár)
Evolve, a Left 4 Deadet fejlesztő Turtle Rock Studios következő játéka – Take-Two Interactive (10,8 millió dollár)
Homefront franchise – Crytek (0,5 millió dollár)
Metro játékok joga – Koch Media (5,8 millió dollár)
WWE játékjogok – Take-Two Interactive (nincs infó)
Vigil Games, illetve a Darksiders franchise – nem kellett senkinek
A WWE összegére azért nagyon kíváncsi lennék, mert a pankrátoros franchise körül nagy volt a hirig (a THQ 45 millióval lógott a WWE ligának). Jason Rubin, a THQ utolsó CEO-jának búcsúüzenete többek között a Kotakun olvasható. A sorok között benne van, hogy elég sok ember el fogja most veszíteni az állását, de egyébként büszkeség csendül Rubin szavaiból, azt írja, nagyon jó volt a THQ-nál dolgozni. Hát akkor maradjunk ennyiben, halottról vagy jót, vagy semmit.
Utolsó kommentek