A lenti videón a Painstation nevű berendezés látható, ami egy igen érdekes Pong-klón. Két játékos játszhat vele egymás ellen, egyik kézzel irányítani lehet a játékot, a másikat egy büntetőzónában kell tartani. Amelyik játékos bekap egy gólt, annak a Painstation kicsit megszadizza a kezét: megkorbácsolja, küld egy kis áramot bele, esetleg picit megégeti. Érdemes megnézni a videó végén a srác kezeit, erősen remegnek pár perc játék után, de ahogy a szerkezet szlogenje mondja, no game, no pain.
A Painstation a napokban Berlinben megnyílt Computerspielenmuseum egyik sztárja. A múzeum rögtön felkerült a „helyek, ahova még el kell mennem” listám elejére: a Painstation mellett még egy ember nagyságú, működő joystick is található benne, illetve a RaveSnake nevű érdekes installáció, amihez Bluetooth-os telefonnal bárki csatlakozhat, és amivel össznépi Snake-et lehet játszani.
A múzeum már évekkel ezelőtt megnyitott, de eddig csak időszaki tárlatai voltak, a Számítógépes játékok: Egy médium evolúciója című állandó kiállítást csak most rendezték be. A fenti installációk mellett körülbelül 300 játékrendszert lehet megnézni, jelentős részük ki is próbálható. Olyan ritkaságok is megcsodálhatók, mint az 1951-es Nimrod, az első játéktermi gép, az 1971-es Computer Space vagy a szovjet hardverrel működő keletnémet konzolcsoda, a Poly Play. Maga a múzeum is egy nagy konzol, kirakatablakai pedig kijelzők, amin zárás után is mindenféle interaktív játékokat játszhatnak a gyalogosok.
Ha esetleg valaki arrafelé jár a közeljövőben, és megnézi a múzeumot, írja meg az élményeit, kitesszük.
(via Fastcompany)
Utolsó kommentek